Jastrzębia Góra - kolonie letnie 2024

29.06. -10.07.2024

Cena: 2590 zł - 2 miejsca dostępne

Jastrzębia Góra: jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego  wybrzeża.
Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. Wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. Oczywiście najważniejszą atrakcją Jastrzębiej Góry jest plaża – krajobrazowo jedna z piękniejszych. Interesujące położenie Jastrzębiej Góry daje możliwości poznania wielu ciekawych atrakcji turystycznych.

ZAKWATEROWANIE:
Dom Wczasowy VIS – o wysokim standardzie (http://www.visjastrzebia.pl/), pokoje 2, 3, 4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i tv, usytuowany jest niespełna 300m od piaszczystej plaży Bałtyku z pięknym wybrzeżem klifowym. Od centrum 150 m. Obiekt spełnia wszelkie wymagania Sanepidu jak i przepisów przeciwpożarowych. Teren obiektu jest ogrodzony oraz monitorowany, całkowicie bezpieczny. Na miejscu: plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej, kącik gier znajdujące się na tarasie zewnętrznym (stół do bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyki, cymbergaj), piękny ogród z oczkiem wodnym, alejkami oraz kręgiem ogniskowym, kawiarnia z TV, zaopatrzona w słodycze, przekąski, napoje i lody, salka do karaoke i dyskotek.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek, śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane. Pierwszy posiłek – kolacja, ostatni – śniadanie + obiad jednodaniowy na trasie + suchy prowiant.
TRANSPORT: autokar– wyjazd z Łodzi.
UBEZPIECZENIE: NNW - 5000 zł
KADRA: Kierownik, wychowawcy, pielęgniarka, opieka ratownika WOPR na plaży.

PROGRAM w cenie:
• WYCIECZKA autokarowa na HEL: wycieczka na „początek Polski”, gdzie zobaczymy i odwiedzimy: Cypel Helski – unikat w skali Europy, Fokarium w Helu, deptak Helu z ciekawymi
zabytkowymi domami, przystań, port rybacki,
• WYCIECZKA DO WŁADYSŁAWOWA: Port rybacki, Korona Himalajów, Aleja Gwiazd Sportu,
wizyta w Oceanarium Ocean Park -pięknie zagospodarowany, olbrzymia ilość okazów, a wielki
Wieloryb dopełnia całości, ekspozycja zwierząt oceanicznych prawdziwej wielkości - fakt – już od wejścia wielkość okazów robi wrażenie, szczególnie na najmniejszych turystach, poza tym olbrzymi plac zabaw z mnóstwem atrakcji.
• GDAŃSK ( w drodze powrotnej): z przewodnikiem zobaczymy Starówkę: spacer – Drogą Królewską, m.in.: ul. Długa, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ: Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Długie Pobrzeże z Żurawiem, ul. Mariacka z Kościołem Mariackim.
• PLAŻOWANIE I KĄPIELE w morzu pod opieką ratownika.
• Gry plażowe (wyścig rzędów, dwa ognie, piłka plażowa).
• WYCIECZKA do latarni morskiej – ROZEWIE, spacer po Jastrzębiej Górze: obelisk Gwiazda Północy, rezerwat Lisi Jar, Kaszubskie Nuty, Promenada Światowida,
• WSTĘP do Muzeum Figur Woskowych: zdjęcie z Ronaldo czy Messim - bezcenne!!! samym centrum, przy promenadzie Światowida otrzesz się o wielki świat. Słynne postaci ze świata filmu, muzyki sportu i polityki oraz cała plejada postaci ze znanych bajek.
• OGNISKO/GRILL z pieczeniem kiełbasek.
• Konkursy plastyczne
• "Polowanie na dzikiego zwierza" – bieg w poszukiwaniu bizona (podchody).
• Turnieje o puchar Mistrza i Mistrzyni Sportu – rozgrywki sportowe.
• Budowanie zamków z piasku
• NEPTUNALIA – chrzest kolonijny
• DYSKOTEKI, quizy, turnieje, konkurs karaoke, konkurs mody i fryzur, poczta kolonijna, Piżama Party!
• Gry i zabawy sportowo-integracyjne, rozgrywki międzykolonijne – olimpiada na wesoło, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, ping-pong.
Na koniec kolonii przyznamy dyplom kolonisty/stki 2024.

PROGRAMY DODATKOWE (dla chętnych, min. 25 osób – zapisy przed wyjazdem):
WYCIECZKA AQUAPARK REDA:+ 160 zł - 3-godzinny pobyt w nowym, pełnym niespodzianek Aquaparku w Redzie, korzystanie z wszystkich atrakcji: zjeżdżalnia przez akwarium z prawdziwymi rekinami, river expedition, zatoka piratów, castle pool, family slide (48 m), basen z falą- wave pool, jaccuzi volcano, zielona wioska. Po aquaparku przejazd do Sopotu: przejście na molo, spacer po Monciaku- najsłynniejszym deptaku, oglądanie Krzywego Domku.
OSADA SŁOWIAŃSKA SŁAWUTOWO: + 65 ZŁ - na miejscu poza zwiedzaniem osady przeprowadzone zostaną warsztaty bursztynnicze: podczas których uczestnicy dowiedzą się skąd bierze się bursztyn, jak się go wydobywa i obrabia, jakie ozdoby robiono i jakie miał znaczenie gospodarcze. Każdy z uczestników otrzyma 3 bryłki bursztynu, które pod okiem eksperta wyszlifuje, nawierci i na pamiątkę zabierze do domu.
PARK EWOLUCJI –SŁAWUTÓWKO: + 75 zł - to rodzinny park rozrywki, w którym przeżyjesz wspaniałą jurajską przygodę oraz niezapomnianą podróż w czasie na dnie prehistorycznego oceanu. Na miejscu: park dinozaurów, kino 7D, stonehenge, muzeum, place zabaw i wiele innych pomorskich atrakcji.

Oferta do pobrania: