Dla szkół 

BIESZCZADY I LWÓW – 3 dni

1 dzień: Wyjazd w godz. porannych z miejsca ustalonego z organizatorem, przejazd do Polańczyka – rejs statkiem po Solinie. Przejazd Małą Pętlą Bieszczadzką – zwiedzanie m.in. – zamek w Lesku, Średnia Wieś - zabytkowy drewniany kościół z II poł. XVIw., Wołkowyja, Czarna, Uherce,Ustrzyki Dolne, Myczków, Huzele. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień Śniadanie, wyjazd do Lwowa. We Lwowie - zwiedzanie Starego Miasta: wieża Prochowa, cerkiew Uspieńska, Arsenał Miejski, klasztor Bernardynów, kościół Dominikanów, plac Rynek, Katedra Łacińska (wejście do środka), kaplica Boimów (wejście do środka), pomnik Adama Mickiewicza, kościół Jezuitów, cerkiew Ormiańska (wejście do środka), Opera (wejście do środka). Kościół Elżbiety,cerkiew Jura, Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień Śniadanie, przejazd na CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI, CMENTARZ ORLĄT WOWSKICH. Wjazd na kopiec Unii Lubelskiej – Wysoki Zamek, panorama Lwowa. Wyjazd do Polski. Przejazd do Łodzi, po drodze – posiłek w Mc Donalds. Przyjazd do Łodzi w godz. wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena: od 489 zł (dla grupy ok. 44 uczestników)

PRAGA - SKALNE MIASTO-  3 DNI

1 DZIEŃ: wyjazd z miejsca ustalonego z organizatorem o godz. 06: 00 - przejazd przez terytorium Polski i Czech. Przyjazd do hotelu w godz. popołudniowych. Spacer po Starym Mieście: Rynek - główny plac miasta, otoczony wspaniałymi kamienicami, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem z ruchomymi figurkami. Kościół Św. Marii Panny przed Tynem - najbardziej imponujący obiekt sakralny w Pradze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ: śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem - kontynuacja zwiedzania Pragi. Hradczany: Zamek -
historyczna budowla gdzie znajduje się kancelaria prezydenta Katedra Św. Wita -arcydzieło gotyku, renesansu i baroku, Złota Uliczka, Loreta, Ogrody Waldsteina - zespół pałacowo - ogrodowy, Mała Strana - przepiękne podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami, Most Karola - najstarszy zachowany most kamienny na świecie, obecnie najczęściej odwiedzane miejsce w Pradze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
3 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Sklanego Miasta - spacer po parku wśród urokliwych form skalnych ukształtowania Ziemi - skałki, ambony, baszty, grzybki, itp. Rejs łódeczką po jeziorku. Wyjazd z Adrspach. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena od: 399 zł/os. (dla grupy min. 44 uczestników)

BRATYSŁAWA - WIEDEŃ - OD 3 DNI

1 dzień - Wyjazd w godz. porannych z miejsca ustalonego z organizatorem. Przejazd do Bratysławy. Spacer po Starówce – Stare Miasto – ul. Michalska, ratusz, Katedra św. Marcina, zamek, pałac Prymasowski, Hviezdoslavovo Namestie – najbardziej reprezentacyjny deptak w Bratysławie z podświetlanymi fontannami, odrestaurowanymi pomnikami oraz Teatrem Narodowym, ulubione miejsce spotkań w mieście. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: Po śniadaniu – przejazd do Wiednia. W Wiedniu spotkanie z przewodnikiem, przejazd Ringiem wokół najciekawszych zabytków miasta: Park Miejski z pomnikiem Straussa, Kościół Karola Boromeuszka, Plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Ogród Różany, Hofburg, Opera Wiedeńska,
Katedra św. Szczepana. Powrót na obiadokolację. Nocleg.
3 dzień: Śniadanie. C.D. zwiedzania Wiednia – Hunderwaserhause, Prater – pobyt w Wesołym Miasteczku ( wstępy dodatkowo płatne ok. 3-8 euro/ atrakcje). Wyjazd do Polski. Powrót do Łodzi w godz. wieczornych. Zakończenie wycieczki. 

BERLIN - POCZDAM - 3 DNI

1 dzień : Wyjazd z miejsca ustalonego z organizatorem – przejazd do Berlina – wizyta na Placu Poczdamskim z
przejazd do Berlina – wizyta na Placu Poczdamskim z supernowoczesną zabudową stworzoną przez wybitnych architektów, oraz na Gendarmenmarkt, jednym z najpiękniejszych placów w Europie, na którym znajduje się Niemiecka Katedra, Francuska Katedra i Sala Koncertowa. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.
Nocleg.
2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Berlina, w programie m.in. : pałac Charlottenburg - barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w. (wewnątrz), Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu, Muzeum Muru Berlińskiego (Haus am Checkpoint Charlie - z zewnątrz), Brama Brandenburska, pomnik Holokaustu, Uniwersytet Humbolta. Spacer aleją Unter den Linden do Alexanderplatz, Kościół Mariacki, Czerwony Ratusz - siedziba władz miasta. Przejście na Wyspę Muzeów, do wyboru zwiedzanie Muzeum Pergamońskie z Wielkim Ołtarzem Zeusa i babilońską Bramą Isztar, Altes Museum, Neues Museum ze zbiorami sztuki egipskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd do przejazd do Poczdamu – zwiedzanie: zespół pałacowo - parkowy Sanssouci – tzw. pruski Wersal. Większość znajdujących się tu budynków i rzeźb zawdzięcza się Fryderykowi II Wielkiemu, który zasiadł na tronie w 1740 roku. Był on niebywałym wielbicielem sztuki i literatury, dlatego postanowił wzbogacić Poczdam o tak prestiżowe i wybitne zabytki, jak nieodłącznie z nim kojarzony Pałac Sanssouci oraz Nowy Pałac. Ponadto zobaczymy: Pałac Cecilienhof, dzielnica holenderska, Brama Brandenburska, Katedra św. Mikołaja. Wyjazd do Polski. Powrót do Łodzi w godz. późnowieczornych. Zakończenie wycieczki.

BUDAPESZT - 3/4 DNI

1 dzień : Wyjazd z miejsca ustalonego z organizatorem, przejazd do Bratysławy, spacer po Starówce w Bratysławie: Wzgórze Zamkowe, Kościół św. Marcina, ulica Michalska, ratusz, Pałac Prymasowski, deptak przy Teatrze Dworskim.  Przejazd do hotelu w Bratysławie lub okolicach, obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Budapesztu – przyjazd do miasta ok. 12.30.-13.00. - wjazd na Wzgórze Gellerta – skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta, Cytadela, pomnik Wolności. Następnie zobaczymy: Bazylikę
Św. Stefana, spacer pod największy w Europie budynek Parlamentu, jedną z wizytówek Budapesztu nazywaną przekornie "skrzyżowaniem gotyckiej kaplicy i łaźni tureckiej", przejście przez Zsido Negyed - dzielnicę żydowską do największej w Europie, wybudowanej w mauretańskim stylu Wielkiej Synagogi, przejazd w okolice Placu
Bohaterów, w okolicach którego znajduje się wybudowany pierwotnie z dykty i gipsu Zamek Vajdahunyad.
Możliwość odpoczynku w: Termy Szechenyi - jedno z największych kąpielisk termalnych w Europie oraz zdecydowanie jedna z największych atrakcji Budapesztu lub wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Przejazd
do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień: Śniadanie. C.d. zwiedzania Budapesztu: wizyta na Wzgórzu Zamkowym, zwiedzanie położonego po stronie BUDY, wzniesionego w stylu barokowym Zamku Królewskiego, przejście obok Pałacu rodu Sandor i Teatru Zamkowego do Baszty Rybackiej i stojącego nieopodal wspaniałego Kościoła Macieja, w którym
odbyła się ostatnia koronacja królewska na Węgrzech. Przejazd na Wyspę Małgorzaty – obiekty rekreacyjne i historyczne (koœciół i klasztor Dominikanek). Wyjazd w kierunku Polski, po drodze – Zakole Dunaju – odwiedzimy
miasteczko Szentendre – węgierski Kazimierz Dln. Urokliwe miejsce – mekka artystów. Przejazd przez Słowację. Powrót do miejsca zbiórki w godz. porannych 4 dnia. Zakończenie wycieczki.