Szlak Bałtycki - Litwa, Łotwa, Estonia - 6 dni
1 dzień: Wyjazd z Łodzi o godz. 06.00. Przejazd przez Polskę, Litwę, Łotwę do Rygi. Przyjazd do Rygi – zakwaterowanie w hotelu **/*** -obiadokolacja. Dla chętnych – wyjście na spacer do centrum miastabez przewodnika. Nocleg.
2 dzień: Pośniadaniu spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie stolicy Łotwy - Rygi zwanej „małą stolicą z wielką duszą”, m.in.: Katedra św.Jakuba, Mała i Wielka Gildia, Zamek Kawalerów Mieczowych, KatedraDomska, Plac Ratuszowy z Domem Wagi i Domem Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu **/***, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Estonii-Tallina,m.in.: Górne i Dolne Miasto, Sobór A. Newskiego, wzgórze Toompea z panoramą portu i Dolnego Miasta, Ratusz Miejski, Zamek, baszty obronne, Gildia Kupiecka, Kościół św. Ducha, Pole Śpiewu, baszty obronne ,Pałac Kadriorg - jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. Powrót do hotelu,obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień: Śniadanie w formie lunch-pakietu –wypłynięcie promem do Helsinek – godz. 7.00. Zwiedzanie stolicy Finlandii m.in.: Plac Senacki, Katedra Helsinska, Dom Kupca Sederholme, Sobór Uspienski, Temppeliaukion Kirkko – kościół w Skale, Plac targowy, Pomnik Sibelusa, przepłynięcie tramwajem morskim na wyspę z Fortecą Suomenlinna – twierdza zbudowana przez Szwedów dla celów ochronnych miasta przed atakami z morza, wpisana na Listę UNESCO. Obiad finlandzki. Wypłynięcie promem do Tallina. Powrót do hotelu w godz. późnowieczornych. Nocleg.
5 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Wilna, przyjazd w godz. popołudniowych, objazd miasta autokarem oraz zwiedzanie Wilna: OstraBrama, cerkiew św. Ducha, Archikatedra Wileńska, kościół św. Anny, Uniwersytet Wileński z kościołem św. Jana, Uniwersytet Mickiewicza, Aleja Gedymina, Rynek Starego Miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja uroczysta przy muzyce. Nocleg.
6 dzień: Śniadanie. C.d. zwiedzania Wilna m.in.: wizyta na cmentarzu na Rossie, Góra Trzech Krzyży.Wyjazd do Łodzi, przejazd przez Polskę, po trasie obiadokolacja. Powrót do Łodzi w godz. nocnych. Zakończenie wycieczki.

Chorwacja - wycieczka objazdowa - 5/6 dni

1 dzień: Wyjazd z Łodzi o godz. 05.00. z miejsca ustalonego z organizatorem. Przejazd przez Polskę, Czechy do Austrii. Przyjazd do Wiednia – przejazd panoramiczny Ringiem, w trakcie którego zobaczymy: Urania, Muzeum Sztuki Stosowanej, Park z Pomnikiem Johanna Straussa, kościół Karola Boromeusza, Opera, Plac Marii Teresy, Ogród różany, Ratusz, Kościół Wotywny. Spacer ze Schwedenplatz do Katedry św. Stefana, następnie Plac Graben, Kohlmarkt, Hofburg (z zewnątrz). Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: Śniadanie (ok. 07.00), wyjazd z hotelu w kierunku Chorwacji. Przejazd w ok. Zadaru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście – miejskie mury obronne, gotycki kościół św. Franciszka, miejskie mury obronne. Nocleg.
3 dzień: Śniadanie, przejazd do Trogiru – zwiedzanie zabytkowego miasta położonego na wysepce z Katedrą z XII w., Ratuszem, Starówką. Przejazd do Splitu – spacer po mieście: Pałac Dioklecjana, Stare Miasto, port miejski. Krótki czas wolny dla uczestników. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: Śniadanie, wyjazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” – przejazd nadmorską trasą widokową do malowniczo położonego miasta. W programie: Starówka, Klasztor Franciszkanów, Mala Braca, Katedra, Pałac Rektorów, Wielka Fontanna. Powrót na obiadokolację. Nocleg.
5 dzień: Śniadanie, przejazd do Plitwic – zwiedzanie Parku Narodowego wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO ( 16 jezior połączonych 92 wodospadami). Jest to najpopularniejszy Park Narodowy w Chorwacji i jeden z najpiękniejszych w Europie. Wyjazd w godz. popołudniowych w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Chorwację, Austrię, Czechy.
6 dzień: Przyjazd do Polski w godz. porannych. Zakończenie wycieczki.


ZŁOTA PRAGA - 3 lub więcej dni:
1 DZIEŃ: wyjazd z miejsca ustalonego z organizatorem o godz. 06: 00 - przejazd przez terytorium Polski i Czech. Przyjazd do hotelu w godz. popołudniowych. Spacer po Starym Mieście: Rynek - główny plac miasta, otoczony wspaniałymi kamienicami, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem z ruchomymi figurkami. Kościół Św. Marii Panny przed Tynem - najbardziej imponujący obiekt sakralny w Pradze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ: śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem - kontynuacja zwiedzania Pragi. Hradczany: Zamek - historyczna budowla gdzie znajduje się kancelaria prezydenta Katedra Św. Wita - arcydzieło gotyku, renesansu i baroku, Złota Uliczka, Loreta, Ogrody Waldsteina - zespół pałacowo - ogrodowy, Mała Strana - przepiękne podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami, Most Karola - najstarszy zachowany most kamienny na świecie, obecnie najczęściej odwiedzane miejsce w Pradze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
3 DZIEŃ: śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta - Dzielnica Żydowska - Josefov, miejsce pełne wspaniałych zabytków: synagogi, Ratusz Żydowski, stary cmentarz. Wyjazd z Pragi ok. południa. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

WŁOCHY KLASYCZNE - 8 dni

Dzień 1: Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię, późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 2: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na Plac Św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Kanale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji na nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat! Przejazd do hotelu w ok. Montecatini Terme, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy
prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jedne z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy
Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie wizyta przy grobie Jana Pawła II. Na zakończenie dnia wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 6: Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Placu Navona, Placu Hiszpańskiego z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem
zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 7: Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 8: Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

BRATYSŁAWA - WIEDEŃ - 3/4 dni
Dzień 1: Wyjazd z miejsca ustalonego z organizatore, przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji:
Stare Miasto – ul. Michalska, ratusz, Katedra św. Marcina, zamek, pałac Prymasowski, Hviezdoslavovo Namestie – najbardziej reprezentacyjny deptak w Bratysławie z podświetlanymi fontannami, odrestaurowanymi pomnikami oraz Teatrem Narodowym, ulubione miejsce spotkań w mieście. Zakawaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Wiednia - zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od przejazdu autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem",spacer z przewodnikiem w trakcie którego zobaczymy m.in: Pałac cesarski Hofburg, Opera Wiedeńska, Josefplatz, przejście ulicą Graben: Kolumna Morowa, Am Hof, Stary Ratusz, Katedra św. Stefana, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Kościół Kapucynów, Kościół St. Maria am Gestade, itp.
Hunderwasserhouse - słynny kolorowy dom.
Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Wiednia - Belweder – barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, spacer po ogrodzie w stylu francuskim z pięknymi fontannami i wodospadami, następnie Pałac Schonnbrunn - letnia rezydencja Habsburgów: Pałac  i ogród z Gloriettą. Przejazd na wzgórze Kahlenberg - najwyższe wzgórze Lasku Wiedeńskiego (484 m n.p.m), z którego w 1683 r. Jan III Sobieski poprowadził atak na siły tureckie oblegające miasto. Odwiedzimy tu Kościół św. Józefa i wejdziemy na taras widokowy z przepiękną panoramą miasta.
Możliwa wizyta w winiarni na Grinzingu - winiarskiej dzielicy Wiednia, z degustacją wina.
Wyjazd do Polski. Powrót do miejsca ustalonego z organizatorem w późnych godz. nocnych.