Grecja - Obóz młodzieżowy 2018

TERMIN: 22.07. - 02.08.2018R.

CENA: 2195 zł / os.

Grecja to kraj starożytnych bogów i herosów. Miejsce narodzin
demokracji, poezji, filozofii i igrzysk olimpijskich. To kraina pełna słońca, uroku i spokoju. Tutaj każdy kamień, każda budowla i każdy skrawek wybrzeża przechowują tajemnicę przeszłości, a każda droga przenosi nas w dawny świat mitów zrodzony z kultu sił przyrody. W starożytnych pozostałościach zaklęty jest duch epok dawno minionych igrzysk, walk o dominację nad starożytnym światem i słodki smak boskiej ambrozji..

W programie także pobyt w stolicy europejskiej:
Budapeszt - stolica i największe miasto Węgier. To magiczne miejsce pełne jest pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone…

1 dzień - Wyjazd autokaru z Łodzi w godzinach porannych, przejazd przez Polskę i Słowację do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem (komunikacją miejską np. metro): Góra Gellerta, Wzgórze Zamkowe, Kościół św. Macieja, Zamek Królewski, Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Obiad dla grupy w cenie. Wyjazd w dalszą drogę do Grecji.
3 dzień - Przyjazd na Riwierę w godzinach przedpołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze świadczenie - obiadokolacja. Zapoznanie się z terenem ośrodka i okolicą, zajęcia integracyjne. Nocleg.
3 - 9 dzień - Pobyt w Grecji. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:
  • Meteory - całodniowa wycieczka do wpisanych na listę UNESCO Meteorów- klasztorów "zawieszonych w niebie", zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych - zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. (uwaga: w klasztorach obowiązuje skromne ubranie, tzn. dla kobiet spódnice /długość za kolano/ i zasłonięte ramiona oraz dekolt, panowie długie spodnie).
  • Świat wodny Waterland w Salonikach - to jeden z największych parków wodnych w Europie, na terenie parku znajduje się wiele miejsc z leżakami, parasolami. Można się wspaniale zrelaksować. Główną atrakcją są liczne baseny (np. ze sztucznymi falami), brodziki dla dzieci,zjeżdżalnie.
  • "Party time" - gorące rytmy, najnowsze hity i dobra zabawa. Poczujemy grecki klimat bawiąc się pod gołym niebem nad basenem lub w hotelu.
  • "Basenowe szaleństwo" - coś dla leniwych, czyli możliwość relaksu "do góry brzuchem" lekko unosząc się na basenowej wodzie albo coś dla aktywnych - Aqua Aerobik przy skocznych rytmach muzyki, waterpolo.
  • "Greckie animacje" - gry ruchowe: zawody sportowe m. in.: Starożytne Igrzyska Olimpijskie - wśród dyscyplin sportowych, w których przyjdzie nam się zmierzyć: dromos (bieg krótki), zapasy (na wesoło), bieg z przeszkodami itp. Na koniec przygotujemy ceremonię zamknięciaOlimpiady w postaci spektaklu na miarę wielkiego widowiska.
Poza tym: wszelkiego rodzaju gry na wodzie i na plaży, turnieje piłki siatkowej,
  • BALONIADA.
  • "Błogie lenistwo" - plażowanie i morskie kąpiele.
  • "W świetle księżyca" - ciepłe greckie wieczory będziemy mogli spędzić na karcianych rozgrywkach, rozmowach; w dobry nastrój wprowadzą nas elementy SPA, a ostatniej nocy w Grecji zorganizujemy pożegnalny wieczór z lampionami.
10 dzień - Śniadanie, wykwaterowanie w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży, ostatnie plażowanie. Lunch. Wyjazd w drogę powrotną w godz. popołudniowo - wieczornych. Przejazd przez Macedonię, Serbię, na Węgry.
11 dzień - Przyjazd w ok. Szegedu. Dla chętnych wejście do Aquaparku - zabawa w Parku Wodnym Aquapolis (wstęp ok. 12 euro). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
12 dzień - Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Łodzi w godz. wieczornych.

Wycieczki fakultatywne
- dla chętnych, płatne dodatkowo, realizowane przy min. 25 osobach chętnych:

Rejs statkiem na wyspę Skiathos - niezapomniany rejs statkiem z wieloma animacjami na pokładzie oraz pobyt na niezwykłej "złotej plaży" -ok. 43 EUR.
OLIMP - Wycieczka na najważniejszą mitologiczną górę Grecji. Olimp wyrasta nad samym brzegiem Zatoki Termajskiej. W starożytności Grecy uznawali ją za siedzibę bogów. Mitologiczne opowieści, przepiękne krajobrazy, zbocza porośnięte gęstym lasem i dzikimi kwiatami wzbudzają chęć zdobycia tej góry. Cena ok. 22 euro/os.
Dyskoteka - 3-5 EUR/os/wejście - od 16 lat.

ZAKWATEROWANIE: Hotel** - rodzinny hotel położony ok. 100 m od
szerokiej piaszczystej plaży. Hotel składa się z dwóch budynków, w których znajdują się pokoje 3 - 4 - osobowe z łazienkami, większość pokoi posiada klimatyzację (dodatkowo płatną). Na terenie obiektu znajduje się stołówka, niewielki ogród, barek przy recepcji, odkryty basen z barkiem i bezpłatnymi leżakami.

WYŻYWIENIE: śniadania w formie bufetu (pieczywo, wędlina, sery,
dżemy, płatki, mleko, miód, ciepłe napoje itp.), lunch (danie gorące, sałatka, deser, owoce, woda, napój owocowy), kolacje serwowane (dwa dania gorące, woda, napój owocowy); Pierwszy posiłek w Grecji -
obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - lunch w dniu wyjazdu. Oraz obiadokolacja i śniadanie 1 dnia, plus obiad w Budapeszcie 2-dnia, obiadokolacja 11 dnia i śniadanie 12 dnia.

TRANSPORT: Autokar LUX - o podwyższonym standardzie - WC, klimatyzacja, video, dvd, barek. Wyjazd z Łodzi.


ŚWIADCZENIA - CENA ZAWIERA:

• Zakwaterowanie (9 noclegów) wg programu: 1 x nocleg w Budapeszcie, 7 x nocleg w Grecji, 1 x nocleg w ok. Szeged.
• Wyżywienie: w Grecji 3 posiłki dziennie (wszystkie posiłki w formie bufetu): śniadania, lunch oraz kolacja (kuchnia europejska oraz grecka), woda do posiłków. Świadczenia w Grecji rozpoczynają się obiadokolacją i kończą obiadem. Obiadokolacja i śniadanie 1 dnia, plus
obiad w Budapeszcie 2-dnia, obiadokolacja 11 dnia i śniadanie 12 dnia.
• Opiekę rezydenta, opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, przewodnika wg programu
• Miejscową opiekę medyczną.
• Taksę klimatyczną.
• Program obozu młodzieżowego, wstępy wg programu.
• Ubezpieczenie Signal Iduna Polska: KL 10000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR.
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:
• Uwaga!!!
Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty niezbędnej do realizacji programu: 60 euro/os. (Meteory, Waterworld, Aquapolis).
• Ubezpieczenie Signal Iduna od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 75 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przedzawarciem umowy.
• Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne ok. 60 EUR + dodatkowo na wybrane wycieczki fakultatywne.
• Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł/os.
• Kaucja zwrotna płatna na miejscu - 20 euro
• Dodatkowo: - fakultatywnie ok. 1500 HUF ( ok. 21 zł) na wstępy w Budapeszcie: Kościół Macieja, Bazylika św. Stefana
Obowiązkowo potrzebny aktualny paszport lub dowód osobisty!
Zalecamy zabranie karty EKUZ z NFZ.

Grecja - obóz młodzieżowy: termin: 22.07.-02.08.2018r.:
rezerwacja: http://gltour-lodz.sart.net.pl/9/18212

Pobierz pliki