Jak działa Bon Turystyczny?
Bon Turystyczny towsparcie polskich rodzin i polskiej branży turystycznej. Uprawnia do wykorzystania 500 zł na ferie,kolonie, wycieczkę, na każde dziecko w tych miejscach, które go realizują. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł. Bon jest całkowicie elektroniczny – żeby go zrealizować wystarczy podać nam odpowiedni kod. Nie trzeba też składać żadnych wniosków – jeżeli masz dziecko, Bon Turystyczny już na Ciebie czeka.
Podstawowe informacje o Bonie Turystycznym znajdziecie na oficjalnej stronie rządowej: https://bonturystyczny.polska.travel
Jak zrealizować Bon Turystyczny? Bon Turystyczny jest zawsze jeden na rodzinę i ma wartość 500 zł razy liczba dzieci.
Czyli rodzina z dwójką dzieci nie otrzymuje dwóch bonów 500 zł, tylko jeden o wartości 1 000 zł. Taki Bon można natomiast realizować kilkukrotnie – aż do wyczerpania jego wartości.
Bon Turystyczny realizujemy w Polsce, w miejscach, które przystąpiły do programu. GL TOUR oczywiście są jednym z takich miejsc! Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, byście zarezerwowali Lato 2021 z Bonem Turystycznym jeszcze w tym roku.
Jak wygenerować bon?
Wejdź na stronę www.zus.pl/pue i zaloguj się na niej lub zarejestruj. Możesz to zrobić na cztery sposoby:
- poprzez wcześniej utworzony login i hasło do PUE,
- poprzez profil zaufany / login.gov.pl – jeżeli załatwiasz sprawy przez Internet, to za pewne masz już taki profil,
- poprzez profil Twoją bankowość elektroniczną
- poprzez kwalifikowany podpisu elektronicznego,
Wybierz zakładkę „Ogólny”, potem „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon ”Po wypełnieniu odpowiedniego formularza (tylko za pierwszym razem) odnajdziesz tam swój Bon Turystyczny – ma on postać 16-cyfrowego numeru.
Orócz tego numeru otrzymasz również kod obsługi płatności, który również składa się z 16-tu tym razem róznych znaków (cyfry lub litery).
Jak zapłacić kolonię / obóz z wykorzystaniem Bonu Turystycznego?
Przejrzyj naszą Ofertę Letnią 2021. Pamiętaj, że Bon Turystyczny mozna wykorzystać tylko na imprezy krajowe.Dokonaj rezerwacji – telefonicznie (+48 505 745 835)  lub samodzielnie, klikając przycisk „Rezerwuj” przy wybranej imprezie/terminie. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz niezbędne dokumenty na podany adres e-mail.Na podany numer telefonu nasz pracownik zadzwoni w celu realizacji Bonu. Wprowadzi numer referencyjny do systemu ZUS, a Ty otrzymasz SMSem kod do potwierdzenia płatności realizowanej z uzyciem Bonu, który należy przekazać pracownikowi telefonicznie.
I gotowe!
Jeśli chcesz zrealizować Bon płacąc nim dopłatę wyślij przed dokonaniem płatności dopłaty na adres biuro@gltour.com.pl prośbę o chęć realizacji Bonu podając w treści numer rezerwacji wraz z informacją o chęci realizacji Bonu przy dopłacie.